Як покарати собаку правильно ?

mclcxnvou8    Як би ми не намагалися сповідувати гуманні правила виховання наших чотирилапих друзів, усе ж без покарань в цьому процесі практично неможливо обійтися. Однак, якщо це робити зрідка й правильно, вам вдасться скоригувати поведінку вашого вихованця, що стане запорукою його довгого і щасливого життя. Адже собаці необхідно буде заборонити підбирати під час прогулянки різні недоїдки, не дозволяти гризти ваші речі, а також гуляти на проїжджій частині вулиці. На жаль, умовляннями і роз’ясненнями не вдасться домогтися бажаного результату. І скільки б ми не олюднювали наших собак, скільки б не стверджували, що вони розуміють все сказане нами, насправді це не так.

    Живучи в зграї, собаки повинні дотримуватися правил і дисципліни, які встановлює вожак або вищі в ієрархічній драбині особини. Тому отримати від старшого удар гострим іклом, відчути поштовх в бік і почути на свою адресу грізне гарчання – звична справа у відносинах між членами зграї. Як уже неодноразово зазначалося, роль вожака, тобто лідера зграї, обов’язково повинен взяти на себе господар, тобто – ви. Тому готуйтеся до того, що правила поведінки будете встановлювати саме ви.

  Якщо вдаватися в тонкощі зоопсихології, то варто зазначити, що в тваринному світі відсутнє поняття покарання. Тому привнесення цього поняття в дресирування, викликає ряд негативних наслідків. Наприклад, покарання часто не моделює потрібну нам поведінку собаки, а вчить тварину, як уникати або як приймати таку позу підкорення, яка знижує інтенсивність покарання. Зазвичай покарання застосовується після того як собака вже здійснив не бажану для нас дію. Відповідно негативне підкріплення настає із запізненням, що заважає формувати потрібну поведінку. Крім того господар, який карає може бути несвідомо зацікавлений не у виправленні поведінки свого собаки, а в отриманні доказів свого лідерства й домінування над твариною, що є неприпустимим.

      Отже, собака здійснив небажану для вас дію. Покарання має відбуватися відразу, щойно ви застали його ” на місці злочину”. Таким чином собака відразу усвідомлює, за який саме непослух отримує покарання і розуміє, що можна робити, а що – ні. Собака, покараний через певний, навіть незначний, проміжок часу вже не встановить зв’язку між своїм вчинком і покаранням, яке було застосоване згодом. А поведінку господаря, який лютує, сприйме як безпідставну агресію. Як наслідок – собака буде боятися й перестане довіряти господарю.

   Оскільки собаки здатні розрізняти відтінки інтонації господаря, покарання має супроводжуватися суворою, твердою інтонацією. Іноді цього достатньо, щоб собака усвідомив неправильність своїх дій. Коли ж виникає необхідність застосувати до собаки фізичне покарання, воно має  бути таким, щоб собака його відчув, інакше тварина сприйме це, як гру. Якщо собачка маленьких розмірів або ще цуценя, досить його вдарити газетою, згорнутою в трубочку. Якщо пес великих розмірів, тут бажано застосувати спеціально приготований прутик чи тонкий ремінь. Але в жодному разі не використовуйте повідок і не бийте рукою, адже вони повинні бути уособленням добра і довіри. Коли доводиться застосовувати жорсткі заходи, обов’язково супроводжуйте їх заборонною командою, яку повинен засвоїти ваш собака. Команда повинна бути завжди однією, звучати голосно і чітко, наприклад, «Фу!», «Не можна!», «Марш!». Крім цього, засобами покарання можуть стати ваша загрозлива інтонація, різкий ривок повідком. І навіть неприємний для собаки свист прутика в повітрі також часто дає бажаний ефект, без застосування рукоприкладства. Не бийте собаку по морді, можна ненароком пошкодити життєво важливі органи – очі й ніс, а також ці дії провокують агресію.

  Ще один із способів угамувати буйну вдачу вашого вихованця – взяти його однією рукою за загривок, а другою – за круп і піднявши над землею, струсити його. Втрата твердої поверхні під лапами і ваша фізична і психічна перевага приведуть собаку до тями. Однак, попередньо розрахуйте свої сили, адже те, що можна легко зробити з пекінесом, не вдасться зробити з ротвейлером. Також дієвим і зрозумілим методом, який використовують у своїх стосунках члени зграї: різко схопити бешкетника за шию, повалити на бік і притиснути до землі. Головне в цих діях – раптовість.

       Покарання ні в якому разі не може бути довготривалим. Воно повинно бути жорстким, таким, щоб собака усвідомив ваше невдоволення ним і не сприйняв ваш легкий удар, як заклик до гри. Однак, пам’ятайте, ніякої жорстокості! Ніколи не виливайте свій поганий настрій на собаку! Ця істота вам щиро віддана, можливо, набагато більше, ніж людина, яку ви вважаєте своїм другом. Після вашої «сварки» з собакою, витримаєте паузу хвилин на десять, за цей час собака повинен усвідомити свою провину, відчути невдоволення вожака. Але потім обов’язково помиріться з ним, підкличте до себе, погладьте, почастуйте чимось смачненьким. Переключіть увагу собаки на улюблену іграшку, виконайте декілька команд.

    Проводьте зі своїм чотирилапим другом багато часу, спілкуйтеся з ним, частіше використовуйте команди послуху, які він повинен обов’язково знати: «сидіти !», «лежати !», «до мене !». І тоді ваші стосунки будуть дружні і довірчі, ви будете добре розуміти один одного, а неприємна процедура покарання, зникне сама собою.

             А що ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний для мене!    Запитуйте і я     обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.