Як покарати собаку правильно ?

mclcxnvou8    Як би ми не намагалися сповідувати гуманні правила виховання наших чотирилапих друзів, все ж без покарань в цьому процесі практично неможливо обійтися. Однак, якщо це робити рідко, розумно, грамотно і помірно вам вдасться скоригувати поведінку вашого вихованця і навчить його уникати небажаних дій, стане запорукою його довгого і щасливого життя. Хіба не потрібно собаку відучити гуляти по проїжджій частині вулиці, заборонити підбирати під час прогулянки різні недоїдки, не дозволяти гризти ваші речі? На жаль, одними вмовляннями і роз’ясненнями вам не вдасться домогтися бажаного результату. І скільки б ми не олюднювали наших собак, скільки б не стверджували, що вони розуміють все сказане нами, насправді це не так.

    Живучи в зграї, собаки повинні дотримуватися правил і дисципліни, які встановлює ватажок. Тому отримати від старшого удар гострим іклом, відчути поштовх в бік і почути на свою адресу грізне гарчання – звичайна справа у відносинах між членами зграї. Як уже неодноразово зазначалося, роль ватажка, тобто лідера зграї, обов’язково повинен взяти на себе господар, тобто – ви. Тому готуйтеся до того, що правила гри будете встановлювати саме ви. Хіба що вам подобається в житті грати другорядні ролі і ви шалено боїтеся свого начальника, вдома вами всі нехтують, а ваш собака не пускає вас на диван. Тоді відмовтеся від собаки і розводьте акваріумних рибок.

      Отже, собака зробила небажану для вас дію. Покарання має відбуватися відразу, воно повинно бути зрозумілим і таким, щоб собака його відчув. Якщо собачка маленьких розмірів або це ще цуценя, досить його вдарити газетою, згорнутою в трубочку. Якщо пес великих розмірів, тут бажано застосувати прутик чи тонкий ремінь. Але ні в якому разі не використовуйте повідок і не бийте рукою, адже вони повинні бути уособленням добра і довіри. Коли доводиться застосовувати, так би мовити, жорсткі заходи, обов’язково супроводжуйте їх заборонною командою, яку повинен засвоїти ваш собака. Команда повинна бути завжди однією, звучати голосно і чітко, наприклад, «Фу!», «Не можна!», «Марш!». Крім цього, засобами покарання можуть стати ваша загрозлива інтонація, різкий ривок повідком і навіть свист прута в повітрі також часто дає бажаний ефект, без застосування рукоприкладства. Ще один із способів угамувати буйну вдачу вашого вихованця – взяти його однією рукою за загривок, а другою – за круп і піднявши над землею, струсити його. Втрата твердої поверхні під лапами і ваша фізична і психічна перевага приведуть собаку до тями. Однак, попередньо розрахуйте свої сили, адже те, що можна легко зробити з пекінесом, не вдасться зробити з ротвейлером.

       Покарання ні в якому разі не може бути довготривалим. Воно повинно бути жорстким, таким, щоб собака усвідомив ваше невдоволення ним і не сприйняв ваш легкий удар, як заклик до гри. Однак, пам’ятайте, ніякої жорстокості! Ніколи не виливайте свій поганий настрій на собаку! Знайте, що ця істота вам щиро віддана, можливо, набагато більше, ніж людина, яку ви вважаєте своїм другом. Після вашої «сварки» з собакою, витримаєте паузу хвилин на десять, за цей час собака повинен усвідомити свою провину, відчути невдоволення ватажка. Але потім обов’язково помиріться з ним, підкличте до себе, погладьте, почастуйте чим-небудь смачненьким.

    Проводьте зі своїм чотирилапим другом багато часу, спілкуйтеся з ним, частіше використовуйте команди послуху, які він повинен обов’язково знати: «сидіти !», «лежати !», «до мене !». І тоді ваші відносини будуть дружні і довірчі, ви будете добре розуміти один одного, а неприємна процедура покарання, зникне сама собою.

             А що ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний для мене!

                Запитуйте і я обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.