Як продовжити життя старого собаки ?

m907g       Ніби вчора відбулася незабутня зустріч з вашим вірним другом, таким кумедним, веселим, грайливим і допитливим. Стрімко пролетіли роки, проведені разом, і ось, ваш чотирилапий друг став серйозним, його вже набагато менше цікавлять іграшки, якими раніше міг грати без перерви. Він все довше протягом дня спить, швидко втомлюється, на мордочці з’явилася сивина, а погляд втратив колишні “вогники” та став сумним і навіть байдужим. Так, до вашого друга прийшла старість.

        Наше завдання полягає в тому, щоб подбати про собаку, який був нам вірним довгі роки, щоб на старості він відчував себе добре, був оточений любов’ю і увагою. Варто відзначити, що великі собаки старіють швидше, ніж маленькі. Велика собака досягає «пенсійного» віку приблизно в 7-8 років, маленька – після 10. Ці цифри дуже відносні, все залежить від догляду за собакою, умов його життя, здоров’я, спадкових факторів і ще багатьох чинників. Однак запам’ятайте: як тільки вашому вихованцеві виповнилося сім років, в його організмі починається незворотний процес старіння. У цій статті познайомимося з основними ознаками старіння, віковими проблемами собак, методами їх подолання. Ці знання допоможуть не тільки зробити старість вашого друга максимально комфортною, але і продовжити його життя.

    Перш за все на старості у собак, як і у людей, страждає опорно-руховий апарат. Ваш вихованець починає рухатися повільніше, важко встає і лягає, іноді йому дуже складно пересуватися по сходах, він вже не може, як раніше, долати великі відстані. Бувають випадки, коли собака, втрачаючи рівновагу, падає. Тому приділіть увагу прогулянкам, адже собака обов’язково повинна рухатися, гуляти на свіжому повітрі, але прогулянки повинні бути максимально корисними, однак необтяжливими. Не змушуйте вашу собаку до надмірних фізичних навантажень, наприклад, бігти за велосипедом. Не змушуйте свого друга довго гуляти під час негоди, дозвольте йому зробити свої потреби і піти додому. Якщо собака раніше був дуже активний, любив рухливі ігри, тепер, з огляду на його вік, треба прогулянку зробити трохи спокійнішою. Правда, все це, як і у нас, людей, досить відносно. Адже дехто вже в молодості незграбний і хворий, а хтось зберігає відмінну фізичну форму до глибокої старості. Зрештою, собака сам вам підкаже, що йому потрібно. Головне не спонукайте його робити якісь неприємні для нього дії.
Ще одна проблема: на старості у собак починає псуватися зір, і окуляри для них, на жаль, в оптиці не замовите. Часто собаки страждають катарактою – придивляйтеся до очей вашого вихованця, якщо помітите блакитний наліт, як серпанок – це може бути ознакою цього захворювання. На початковій стадії ветеринар може призначити ліки, що припиняють розвиток хвороби або навіть операцію, якщо вона має сенс. Підсліпуватій собаці необхідно приділяти багато уваги під час вигулу, краще, щоб ваші прогулянки були на повідку, інакше сліпий собака може загубитися, заблудитися і більше ніколи не повернеться додому! Приберіть на його території гострі речі. Не робіть кардинальних перестановок – пес звик до певного місця кожної великої речі за роки проживання в вашому домі і при слабкому зорі орієнтується по пам’яті.

     Шерсть собаки починає тьмяніти, шкіра стає сухою або, навпаки, жиріє. Іноді від старих собак неприємно пахне. Зараз величезний вибір різних шампунів, порадьтеся із знаючими людьми і виберіть такий, щоб був оптимальним для його шкіри. У старості собаку треба мити рідше через те, що пристарілі вихованці можуть швидше застудитися. Вичісувати собаку тепер треба дуже обережно, варто поміняти щітку на більш м’яку.

      Собаки, як і люди, в старості стають вередливими, недовірливими і ревнивими! Хоча і не варто виконувати всі собачі забаганки, часом станьте трохи поблажливим. Наприклад, собака спав завжди на килимку, а тепер постійно лізе на диван. Якщо це для вас не принципово, дозвольте йому таку розкіш.

   Іноді з’являються проблеми з сечовипусканням. Іноді старі собаки можуть робити свої “малі потреби” поза графіком, не дочекавшись прогулянки. Доведеться знову, як в цуценячому віці, гуляти не два, а три рази в день. Може навіть трапитися так, що ваш собачка обпісюється уві сні. Не робіть з цього трагедії, не лайте свого друга, а краще підстелити під його килимок гумову підкладку, не так важко потім випрати і килимок, і гуму. Боротися з цим практично марно, тому єдиний вихід – приділяйте увагу гігієні спального місця собаки.

  У вашого супутника може зіпсуватися слух, а цей недолік відразу помітити важко. Собака, яка прожила з вами багато років, при ослабленні слуху майже безболісно орієнтується на вашу звичайну міміку. Важливі ознаки зниження або втрати слуху – пес не озивається на звичні команди. Стоячи до вас боком або спиною, на прогулянці не реагує на свою кличку. Вигулювати таку собаку також варто на повідку! Втрата слуху часто буває спровокована отитами, які протікали непомітно в більш ранньому віці. Тому вухам треба приділяти особливу увагу в будь-якому віці.

  І нарешті остання тема – харчування в поважному віці. Не пошкодуйте грошей, якщо ви годували собаку в основному сухим кормом, перейдіть на корми класу преміум. Попросіть лікаря виписати вашому вихованцеві вітаміни для літніх собак, намагайтеся урізноманітнити його харчування, давайте сир (творог) для зміцнення кісток, різні овочі. Найчастіше старі собаки погано їдять або, навпаки, страждають обжерливістю. Слідкуйте, щоб харчування було рівномірним і не важким, давайте вашому псові частіше те, що він любить.

  Ще одна помилка, якої часто припускаються власники собак. Зрозуміло, що стара собака вже не має ні бажання, ні сил розважати і веселити нас, бути нашим компаньйоном. І ось тоді на зміну йому господарі беруть цуценя, якому і дістається левова частка уваги і турботи. Такий наш вчинок може спричинити величезний стрес у старого собаки, він гостро відчуває свою непотрібність і це може прискорити його відхід.

…На жаль, колись неминуче настане день, коли  доведеться взяти на душу важку справу – провести в останню путь нашого чотирилапого улюбленця, бути присутнім у  ті важкі хвилини, коли згасає життя нашого друга. … Якщо собака важко хворий і страждає, порадьтеся з лікарем і прийміть непросте рішення – снодійним уколом позбавити його мук. Допомогти йому безболісно піти в «собачий рай» – це буде останній акт вашої любові! А поки наші старенькі ще живі, приділяйте їм більше уваги і турботи, адже вони цього варті.

    А що Ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний для мене! Запитуйте і я обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.