Як уникнути агресії собаки ?

mni789gh56r Агресія притаманна більшості живих істот. Цей стан дозволяє тварині вижити в нелегких умовах природи, захистити своє життя, вбити здобич. Одомашнюючи собак тисячі років назад, людина навчилася керувати їхньою поведінкою і використовувати собачу агресію з охоронною і мисливською метою. Сьогодні ж виведено безліч порід собак, які стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, є нашими компаньйонами або навіть милими іграшками. Тому агресія, на наш, людський, погляд тут вже і не зовсім доречна.

Проте агресія властива представникам давніх порід і  породам недавно виведеним, і карликовим собачкам, і представникам великих порід. Адже всі вони без винятку залишаються дітьми природи, яка подбала про те, щоб не зникла чи не головна риса їхнього характеру, яка забезпечує їм виживання, – агресія. Однак, часто агресія обертається проти господарів собак. Несподівано милий домашній песик стає некерованим монстром, безжально впивається зубами в людину, яка доглядала за ним, проявляє агресію під час їжі.

Як усунути цю проблему я описав в статті “Агресія під час їжі. Усуваємо проблему.”

    Вчені провели дослідження, в якому взяло участь близько 600 собак різних порід від бультер’єрів, ротвейлерів до пекінесів, а також більше сотні дворняжок. З’ясувалося, що агресивність практично не залежить від породи. Причиною невмотивованої поведінки собак стають їхні господарі.

   Психологи собак визначили 4 причини, за якими собака виростає агресивним:

1. Господар взагалі не займається вихованням свого собаки або приділяє йому надто мало часу.

2. Не маючи жодних знань і навичок, власник собаки самостійно береться за дресирування, не звертаючись до фахівців-кінологів. Так можна легко зруйнувати психіку тварини. Собака виросте заляканим або навпаки, надмірно агресивним.

3. Собаку від самого дитинства постійно карають. Як результат – одного разу собака помститься за образи, нанесені йому.

4. Собака відчуває свою безкарність і вседозволеність. Часто в ролі таких «божків» знаходяться розпещені собачки дрібних порід.

Детальніше про види агресії, які виявляє собака по відношенню до людини,  я виклав у статті:

“Агресія – емоції на межі життя і смерті.”

 Підсумовуючи все це, зазначу, що собака вимагає постійного правильного спілкування зі своїм господарем. Як уже неодноразово зазначалося, собака – зграйна тварина, а в будь-якій зграї існує сувора ієрархія, яку встановлює вожак. Тому саме господар, тобто ви, шановний читачу, повинні взяти на себе цю роль. До того ж, як відомо, такий високий статус гарантовано вбереже вас від собачої агресії, адже вожакові ніхто не сміє перечити. А гарчати і кусати можна няньок, кухарок та інший обслуговуючий персонал. Перші три роки ваш собака буде постійно випробовувати вас і намагатися відібрати у вас  почесне звання лідера зграї.

 Тільки своїм авторитетом і розумними вчинками ви зможете втримати лідерство у відносинах зі своїм собакою. А це передбачає ваше спілкування з собакою, спільні ігри, прогулянки й найголовніше – дресирування, яке навчить вашого собаку послуху, а відповідно, підпорядкування вам. Не існує поганих собак, бувають неефективні методи їх виховання, які й стали причиною різних неприємностей.

 А що ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний для мене! Задавайте питання і я обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.