Як відучити собаку підбирати недоїдки з землі?

http://dog.dp.ua/wp-content/uploads/2016/04/3337777000-1.jpgБільшість собак мають погану звичку підбирати з землі недоїдки. Така поведінка зовсім не є показником того, що тварина недостатньо харчується. Найчастіше у таких «пилососів» вдома залишається повна миска корму, який чомусь здається їм несмачним або проївся через одноманітність. А тут на вулиці стільки ласощів: хтось викинув недоїдений чебурек, тістечка з кремом або розсипав чіпси! До того ж, делікатесами для наших чотирилапих друзів іноді стають взагалі неїстівні речі, скажімо, крейда, пінопласт або екскременти інших тварин. І добре, якщо такі незаплановані трапези проходять без поганих наслідків, однак в собачих ласощах іноді може бути прихована отрута і таке частування призведе до фатальних наслідків. Тому, завданням господаря – відучити свою собаку від цієї згубної звички.

       Відучити собаку підбирати з землі непросто, але можливо і, головне, дуже потрібно. Звичайно, виховувати цю звичку варто з раннього віку, щоб щеня засвоїло цю “науку” якомога раніше. Давайте їжу цуценяті тільки з миски або з власних рук. Перед тим, як песик радісно підбіжить до своєї їжі і почне її  поїдати, посадіть його перед мискою, притримавши за нашийник. Через 20 секунд очікування, похваліть цуценя і дозвольте їсти, давши відповідну команду “Їж!“. У міру дорослішання цуценя збільшуйте час очікування, але не перестарайтеся, щоб трапеза не перетворилася на тортури і собаки, і господаря

    У числі основних команд, які вивчатиме ваш собака ще з дитячого віку, повинна стати так звана заборонна команда. Озвучується вона коротким, різким словом в наказовому тоні, голосно і чітко. Найчастіше собаківники застосовують команду «Фу!», хоча це може бути і інше слово: «Марш!», «Не можна!». Я в своїй практиці не використовую команду «Фу!» через її популярність в народі. Коли собака підбіжить до перехожого, перше, що зробить незнайомець – голосно закричить: «Фу-у-у!». А це не добре, щоб вашим собакою керував перший зустрічний. Адже іноді собака повинен виконувати охоронні функції, а знамените «Фу!» тут тільки шкодить. Але повернемося до розкиданих на землі собачих ласощів. Як тільки ви помітили, що собака обнюхує якусь невідому річ і подальшою його дією стане поїдання цього предмета, ваша реакція повинна бути миттєвою. Відразу необхідно подати заборонну команду. Для її посилення можна в повітрі змахнути повідцем, або приготувати для такої прогулянки тоненьку різку, яка при взмахуванні в повітрі видає неприємний свист. Уберегти собаку від поїдання різного сміття також допоможе і намордник. Але постійно гуляти в наморднику також не вихід із ситуації. Тому все ж найкращим способом є бездоганне засвоєння заборонної команди.

   Ще одним методом заборони може стати несподіваний шумовий ефект. Для цього попередньо підготуйте порожню бляшанку з-під консервів і насипте в неї дрібні камінці. Доречі, таку заготовку слід робити так, щоб собака не бачила і не чула процес виготовлення і не асоціювала вас з цим предметом.Постарайтесь, щоб «брязкальце» видавало неприємний, гучний звук. Як тільки собака вирішить щось підібрати з землі, крикніть заборонну команду і з усієї сили зашуміть «брязкальцем». Для повноти ефекту навіть можна кинути «брязкальце» поруч з собакою. Повірте, після такої «шумової гранати» у вашого вихованця моментально пропаде апетит.

     Не дозволяйте годувати вашого вихованця друзям, сусідам, знайомим. Нехай пес навчиться брати їжу тільки у членів вашої сім’ї. Це повинно бути суворим правилом, адже якщо дозволите собаці приймати частування від багатьох, вона буде ласувати частуваннями навіть від незнайомих людей. На жаль, в наш час не можна бути впевненим в щирості намірів чужих людей.

   І нарешті останній, так би мовити, радикальний метод – суворий, але дієвий. Якщо вам дороге життя вашого собаки, іноді доводиться застосовувати метод биття, який ефективно змінює буття. Однак застосовувати його раджу в крайньому випадку, коли ви перепробували всі методи і жоден з них не подіяв. Як тільки ви помітили собаку за небажаною трапезою під час прогулянки, вдарте її прутиком, але тільки не застосовуйте для покарання повідок або руку. Вдома також привчайте собаку до порядку, тоді на вулиці вона буде дотримуватися встановлених правил. Не вчіть собаку підбирати крихти під час вашого обіду під столом, не дозволяйте ритися в сміттєвому відрі. Нехай собака знає, що тільки в її мисці лежать ласощі. Іноді собака шукає додаткового прикорму, якщо в її раціоні не вистачає вітамінів або мікроелементів. Часто до таких дій схильні вагітні собаки або цуценята, які активно ростуть. Тоді краще ввести в їх раціон вітаміни і проконсультуватися з ветлікарем.

Приділяйте більше уваги собаці на вигулі та переключайте його увагу на себе, використовуючи іграшки.

  І на останок. На форумах в Інтернеті можна зустріти відверті дурниці, коли радять господарям під час прогулянки розкладати на шляху у собаки їстівні шматочки, намазані гірчицею, посипані паприкою і т.д. Цим ви вже провокуєте і заохочуєте до небажаного поводження свого собаку. Гірчиця і перець не настільки є сильними мотивуючими факторами, щоб назавжди відбити у собаки бажання поласувати чимось смачненьким, знайденим в парку під лавкою. І якщо сьогодні собака буде пробувати тістечка з гірчицею, які розкидали ви, то вже завтра вона з’їсть котлетку з отрутою, яку підкинув ваш поганий сусід. Експерименти з психікою вашої собаки можуть дуже дорого коштувати.

    А що ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний для мене! Запитуйте і я обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.