Як виховувати цуценя ?

dkj347567Собака, який живе в соціумі, тобто серед нас, людей, має знати низку команд, які суттєво допоможуть встановити тісний контакт і порозумітися собаці з господарем. Саме в цьому й полягає первинна мета дресирування собак. Це вже потім, коли вивчено головні, базисні команди послуху, собаку можна навчати інших команд, які зроблять з неї шукача наркотиків чи циркового артиста. Отож, якщо ви завели собаку, передусім маєте її виховати керованою. Для цього достатньо вивчити лише декілька команд, але виконуватися вашим вихованцем вони мають завжди чітко й бездоганно. Щоб було саме так, ви мусите проявити свою наполегливість, терпіння, а головне – регулярність у заняттях.

    І так, ви завели цуценя, йому лише місяць чи два від народження й серйозно братися за процес виховання ще занадто рано. Однак саме час засвоїти свою кличку й відкликатися на неї. Запам’ятайте, що кличка – це не команда, а найприємніший звук. Привчаючи цуценя до неї, особливо на початках, ви маєте випромінювати радість, щоб собака усвідомив, що він бажаний, а за озвученням його імені неодмінно настане якась приємна подія: господар пригостить ласощами, дасть улюблену іграшку чи візьме на руки. І лише згодом, коли кличка буде засвоєна, коли вона спонукатиме собаку залишити будь-яку дію і сконцентрувати всю свою увагу на господареві, ви зможете пояснювати йому інші дії й слова, підкріплені інтонаційно. Наприклад, цуценя принесло погратися іграшку, ви радісно його зустрічаєте, чітко вимовляєте  кличку й вже потім додаєте слова, що схвалюють його дію: “Лорд, хороший пес!” Згодом, коли собака виросте й кличка буде відпрацьована до автоматизму, ви зможете навіть інтонацією вкладати в неї позитивний або негативний зміст і собака вас розумітиме.

    Наступна команда, яку можна вивчати в юному віці, і яка також є позитивною для ще не сформованої психіки цуценяти, команда “До мене!”. Якщо перевести її на собачу мову, вона означатиме: “біжи до мене, я тебе люблю й пригощу смачненьким”. Зі співчуттям спостерігаю за господарями, собаки яких не виконують цю команду на прогулянці. Через незнання команди “До мене!”, багато собак просто приречені усе життя вигулюватися на повідках, оскільки їхні господарі переконані, що відпустивши свого вихованця ніколи не докличуться його.

Детальніше про вивчення команди “До мене!” я висвітлив у статті “Головна команда у житті собаки”.

Ця команда є приємною собаці для вивчення, і засвоївши її в ранньому віці, пес стане керованим. Особливість команди полягає в тому, що вона практично завжди, особливо на початкових етапах засвоєння підкріплюється ласощами й несе позитивні емоції.Тому є бажаною і приємною для собаки. Якщо ви хочете, щоб собака до вас підбігав, поки триває процес вивчення команди, ЗАВЖДИ пригощайте собаку чимось смачненьким не обманюйте і не розчаровуйте його.

А що ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний для          мене!             Запитуйте і я обов’язково відповім !

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.