Як залишити собаку самого ?

3534bvhjwМабуть, кожному власнику собаки хоча б раз доводилося застати погром у своєму помешканні після того, як чотирилапий вихованець залишився сам в дома. Незабутньою на довгі роки стала така подія й для мене. Знайомий віддав мені вже дорослу французьку бульдожку Басю. Десь з тиждень, поки тривала спільна відпустка всіх наших домочадців, Бася поводила себе витримано й мала час, щоб звикнути до нас. І ось настав день, коли ми розійшлися по своїх справах, а собаку залишили в квартирі.

     Після обіду першим повернувся додому я і, так би мовити, прийняв на себе весь удар. Щойно я відкрив двері, як на зустріч вибігла неймовірно щаслива Бася зі щирими привітаннями, що супроводжувалися визком. Проте все побачене далі не сприяло такій же бурхливій радості з мого боку.
Дороге покривало з дивана було скинуто на підлогу, зверху лежав розбитий вазонок і все довкола було всіяне глиною. На столі повідбивалися Басині лапи, забруднені глиною з розбитого вазона. У другій кімнаті на підлозі лежали різні наші речі, одяг і книжки, словом, все, до чого змогла дістатися француженка. І нарешті кульмінацією цього видовища стала нова батькова норкова шапка, яку Бася собі найбільше вподобала. Цього «звіра» собака примудрилася витягнути з коробки й «зализати до смерті», оскільки шапка була вся заслинена і тільки якимось дивом не розірвана.

Життєві обставини складаються по-різному й іноді буває так, що вчора ми взяли в квартиру собаку, а вже сьогодні мусимо йти на роботу. Зрозуміло, що часу для навчання немає, тому на початках треба бути готовим і до погромів, і до скавуління-завивання, і до калюж на підлозі. Головне в цій справі запастися терпінням. Передусім, залишаючи самого собаку, вигуляйте його, прослідкуйте, щоб він зробив свої «великі і малі» справи. Обов’язково пограйтеся з ним, покидайте його улюблену іграшку, дайте собаці максимальне фізичне навантаження, щоб він втомився й бодай деякий час відпочивав, не зациклюючись на своїй самотності. Не шкодуйте для цього часу, якщо потрібно встаньте раніше, щоб не робити це абияк, похапцем. Не залишайте собаку голодним, проте й не перегодовуйте. Дайте йому улюблені іграшки. Зрештою, собаці не обов’язково залишати доступною територію всього вашого помешкання. Закрийте двері до всіх кімнат, залишивши йому лише одну. Поглядом турботливого опікуна обдивіться всі предмети в цій кімнаті й приберіть ті, які можуть стати небезпечними для вашого вихованця, заберіть з підлоги вазони, вази, статуетки. Якщо це можливо, не полінуйтеся зняти з підлоги доріжки. Настане час і потреба таких пертурбацій відпаде.

  За жодних обставин не треба сварити й карати собаку за те, що він нашкодив у помешканні за час вашої відсутності. Від таких незрозумілих покарань, рівень його тривоги, страху, невпевненості ще більше зростає. Лише уявіть собі: ваш вихованець віддано чекав на вас, страждав і тужив, раптом з невідомих причин об’єкт його мрій замість радості зустрічі починає сварити або й бити його. Запам’ятайте, у собачій свідомості відсутнє поняття порядку чи безладу матеріальних предметів!
Привчати собаку до того, щоб залишатися самому на вашій території, треба поступово й наполегливо. Господар має починати з тих моментів, які найбільше хвилюють собаку. Дуже швидко собака засвоює, що саме ви робите перед тим, як залишити його самого. Одягаєте верхній одяг, взуваєтеся, бряжчите ключами, відкриваєте вхідні двері. Тому на початках ефективними є репетиції розтавань. Не лінуйтеся одягнути куртку, побряжчати ключами й відкрити вхідні двері. Проробіть цю процедуру за вечір декілька разів. Через декілька днів ускладніть завдання: одягніться й вийдіть за двері, а за хвильку поверніться. На наступному етапі подовжіть час свого перебування за дверима. Завжди хваліть собаку, якщо він поводив себе спокійно. На пізніших етапах час вашої відсутності щоразу збільшуйте.

      Ще одним дієвим засобом для полегшення собаці розлуки з господарем, особливо цуценяті, є залишення йому предмета, що належить і пахне господарем: старої рукавиці, шарфа чи м’якої іграшки. Цей запах заспокоюватиме собаку й додаватиме усвідомлення, що господар повернеться. Проте чим молодший ваш вихованець, тим на коротший час його можна залишати самого. Й у жодному разі не залишайте собаку самого, навіть дорослого, на весь робочий день протягом 8-9 год. Тому перед тим як брати собаку, добре подумайте чи достатньо у вас часу для нього.
Зрештою буває й так, що собака, який зазвичай без проблем залишався багато разів самий, одного разу зробив неприємний сюрприз, понищивши ваші речі. Така поведінка є наслідком поганого настрою собаки. Нещодавно британські вчені довели, що собакам також притаманні зміни настрою, і в період депресії вони схильні до песимістичних вчинків. А це є ознакою вищої розумової діяльності, яка власне приносить стільки користі й задоволення від спілкування з собаками. Зважайте на ці обставини. Тому заставши в своєму домі погром, не вихлюпуйте свої емоції! Скоріш за все ваш собака не відгриз ніжку від королівського трону Людовика IV, а лише зіпсував якусь дрібничку. Бережіть вашу з ним дружбу, не завдавайте своєму найвірнішому другові кривди й страждань. Адже він так довго чекав на зустріч з вами!

А що Ви думаєте про це ?  Поділіться. Ваш коментар цінний
для мене ! Запитуйте і я обов’язково відповім Вам !

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.