Як дресирувати джек рассела?

    Декоративні собачки здебільшого асоціюються у своїх господарів з розвагою, грою чи можливістю реалізувати свою потребу турбуватися про когось маленького і беззахисного. Тому в багатьох випадках стосунки між господарями й декоративним собакою складаються за моделлю батьки й неслухняне дитя. Батьки, тобто власники, потурають пустощам свого вихованця, в результаті собака виростає некерованим і агресивним. З маленької собачки часто роблять іграшку, його дразнять, дратують, заохочують до гри з гарчанням, укусами. Й водночас піднімають його статус до сімейного божка, дозволяючи спати на дивані, подаючи з поклоном миску з ласощами. Іноді, не знаючи жодних правил правильної поведінки, такі собаки все своє життя тероризують господарів, а ті в свою чергу сприймають це за норму, не уявляючи, що поведінка їхнього вихованця не лише може бути, але МАЄ бути цілком іншою.

  Особливо прогалини у вихованні або його повна відсутність видно на вигулі, де багато інших собак і чужих людей.   Характерною ознакою таких прогулянок є повідок. До того ж часто спостерігаючи за тандемом господар-собака, об’єднаних повідком, важко зрозуміти, хто кого вигулює. Оскільки собака зайнята пошуком нових вражень постійно змінює напрямок свого руху, а господар на протилежному кінці повідка намагається встигнути за своїм вихованцем і при цьому втриматися на ногах. Таких собак ніколи не спускають з повідка, боячись, що тварина втече й не повернеться. Це вкрай неправильно побудовані стосунки.

 

  Всього за 25 уроків можливо виховати собачку, зробити його керованим і слухняним, а отже отримувати задоволення від спілкування з ним, особливо на прогулянках. Ось один з уроків на завершальному етапі дресирування. Енергійний, піврічний собака породи джек рассел тер’єр знайомиться під час прогулянки в парку з іншими собаками, грається з ними, однак, почувши команду: «До мене!», одразу виконує її. Так само в людному місці песик бездоганно виконує команди послуху: «Сидіти!» і «Лежати!», хоча поруч є багато відволікаючих факторів. А ця порода, як відомо, є дуже активною, рухливою і всидіти на місці песику непросто.

    Більш широко про виховання декоративних собак читайте тут: “Маленькі монстри. Любимо чи виховуємо?”.

  Собаки декоративних порід і навіть безпородні так само, як і службові, добре піддаються дресируванню і вивчають базовий курс команд послуху. За час навчання змінюється їхня поведінка, за допомогою команд господар може керувати своїм вихованцем і бути спокійним, що собака нікуди не втече й по команді прибіжить до нього, залишивши свої найважливіші справи.

    Отож, вирішувати вам чи мати слухняного собаку й надійного друга, чи вередливу, розпещену істоту, яку все  життя доведеться тримати на повідку?

   А що ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний для мене! Задавайте питання і я обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.