Де вигулювати собаку ?

 fdfghf69786gfg    Дещо дивно виглядають люди, які вигулюють своїх собак у дворах житлових будинків собака робить свою «велику» справу, а господар тим часом задумливо дивиться вдалину, начебто пес йому не належить і до цього неподобства він – господар, не має ніякого відношення. Але собака належить людині, а значить, людина повинна відповідати за вчинки свого вихованця.

Наслідки вигулу собак у дворах добре видно в будь-яку пору року. Це не тільки негарне, а правильніше, гидке видовище, але й небезпечне. Оскільки є потенційним джерелом інфекції не тільки для людей, а й перш за все для самих собак. Скажімо, екскременти хворого на ентерит собаки можуть стати причиною епідемії цієї хвороби у всій окрузі. Особливо ця проблема знайома жителям невеликих міст, в яких маленькі двори ділять між собою діти, дорослі, собаки і машини. У наших містах відсутні спеціальні майданчики для вигулу домашніх тварин. Тому власники собак прогулюються зі своїми вихованцями в безпосередній близькості від дитячих ігрових майданчиків або зон відпочинку. До того ж зазвичай байдужі господарі себе і не обтяжують пошуками хоч віддалених місць для вигулу своїх вихованців. Головне, щоб це відбулося за межами квартири. Тому і маємо загиджені дитячі пісочниці, алеї парків або шкільні стадіони. Тварина справляє свою потребу, там, де її привів господар. З собаками все зрозуміло, до них ніяких зауважень немає, а ось з їх господарями є про що поговорити.

     Наприклад, за кордоном ця проблема давно знята, і вигулювати собачку зі спеціальним пакетиком і совочком для прибирання «великих несподіванок» – звичайна справа. Однак, у нас така поведінка викличе мінімум подив, а то і відверте глузування. Звичайно, ми краще наступимо на «міну», разнесём її наслідки по всій вулиці, будемо плюватися на владу, безлад, чужих собак, тільки не на себе. І, напевно, ще не скоро ми, українці, привчимося до елементарних правил культури. Адже правильна поведінка щодо наших чотирилапих друзів, це також частина культури і навіть етикету.

   97867kjj  Може, вже досить дивитися на закордон і захоплюватися тамтешньою чистотою і порядком, до речі, за якими стоять суворі штрафи і навіть відповідальність перед законом місцевих громадян. А долучитися самим до наведення порядку, взявши з собою на вигул паперовий або поліетиленовий пакет (за своєю дитиною ви ж прали повзунки, а наша собака – це та ж невинна дитина). Або знайдіть якесь віддалене місце, де наслідки вигулу вашого вихованця не завдаватимуть неприємності оточуючим. Почніть з себе вже сьогодні і світ почне змінюватися на краще вже завтра!

      А що Ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний для мене! Запитуйте і я обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.