Що таке аліментне цуценя?

f920skiЧасто виникають різні непорозуміння навколо питання про вибір аліментного цуценяти. Отже, для тих, хто не зовсім в темі, слід знати, що аліментним називають цуценя, призначене як оплата за в’язку власнику пса. Багато власників породистих псів успішно користуються іменитим статусом своїх улюбленців. Адже такий успішний наречений нічим не ризикує, його господар також не витрачається, на відміну від власника майбутньої мами, а потім в якості нагороди отримує одного з кращих цуценят з цілого виводка, якого значно легше продати, ніж все сімейство. Однак, щоб шлюбна угода відбулася цивілізовано і всі залишилися задоволені, необхідно знати деякі деталі.

      Власники обох партнерів повинні обговорити всі питання, що стосуються передачі майбутнього аліментного цуценяти ще до в’язки. Право вибору кращого цуценяти з виводка зазвичай залишається за власниками суки, адже на них лягають всі витрати з утримання мами і її потомства. Хоча і тут немає непохитних правил і на першому місці стоїть добра воля власників. Буває і так, що власник пса, щоб не мати клопоту, не бажає брати цуценя, а вважає за краще грошову компенсацію. Головне – все обговорити заздалегідь.
Більш жорсткі зобов’язання беруть на себе власники рідкісних і дорогих собак. Тоді собачий шлюб доводиться оформляти за допомогою цивільно-правового акта із суворим дотриманням всіх його пунктів. Власники собак отримують спеціальний документ – направлення на в’язку. Також в таких випадках, ветеринарний лікар складає акт, в якому вказує кількість народжених цуценят, це називається активація виводка. Незалежно від того, скільки в виводку цуценят – аліментним вважають лише одне цуценя. Зазвичай також не віддають аліментне цуценя, якщо в виводку тільки одна-дві собачки.
У домовленості повинно бути і вказано час, коли власник пса забере аліментне цуценя. Адже бувають випадки, що недобросовісні майбутні власники дуже довго не забирають цуценя, шукаючи покупців або вимагаючи щеплень. В такому випадку щеня може засидітися до трьох і більше місяців.
Ну, і нарешті рада для тих, хто повинен вибрати аліментне цуценя. Якщо цю процедуру здійснюєте вперше, добре вивчіть стандарти породи, можливості для цього, особливо в інтернеті, більш ніж достатньо. Порадьтеся з незацікавленими заводчиками породи. Не варто брати занадто активне цуценя, так само як і мляве. Проведіть деякий час у виводка, не поспішаючи розгляньте екстер’єр цуценят і їх темперамент. Однак, симпатію ще ніхто не відміняв, якщо вам хтось дуже сподобався з першого погляду, значить воно – ваше.

  А що Ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний  для мене ! Запитуйте і я обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.