Сухий корм. Плюси та мінуси.

23lr5kjy7h8h       Як тільки у вашому будинку з’явиться чотирилапий друг, як відразу постане питання його правильного харчування. Сучасний ритм життя залишає мало часу для власного збалансованого харчування, не кажучи вже про годування собак. Ось тут на допомогу приходять сухі корми, асортимент яких в кожному зоомагазині зазвичай досить широкий. У цій статті спробуємо розібратися в розмаїтті цих кормів, щоб вибрати для наших вихованців оптимально корисний для їх здоров’я, а також такий, який би відповідав нашим матеріальним можливостям.

     Отже, почнемо з економ класу. Це – найдешевший корм, основу якого складають кісткове борошно і протеїн. Достовірно відомо, якщо собаку годувати тільки ним, тварина не матиме міцного здоров’я і вік її, на жаль, так само не буде довгим. Корм споживчий. Ціна середня, якість вище, але є один недолік – корм містить підсолоджувачі, синтетичні барвники та сольові добавки. Ветеринари підтвердять – саме його собаки люблять набагато більше, ніж економ і навіть преміум корм. Цей корм може викликати алергію, порушення травлення і інші хвороби. Преміум і суперпреміум. Дорогі корми кращої якості. Повністю збалансовані. Містять все, необхідне для здорового розвитку собаки – м’ясо, субпродукти, вітаміни, рослинні інгредієнти. Виготовляються, якщо вірити виробникам, з натуральних продуктів і містять саме те, що зазначено на упакуванні. При правильному підборі преміум корми, враховуючи породу, вагу і вік собаки, містять точну кількість мінеральних речовин, необхідних відповідній тварині. Кількість протеїну також буде суворо відповідати нормі.

      Тепер необхідно вирішити, взагалі годувати вашу собаку сухим кормом? Адже, якщо ви можете забезпечити тварині повноцінне натуральне харчування, це – найкращий вихід, і тоді ніякого сухого корму не потрібно! Ось основний список того, що повинна отримувати собака для збалансованої їжі. Перш за все – різноманітне м’ясо, адже не варто забувати, що собаки – м’ясоїдні тварини, такими їх створила природа. Кращими для них нежирні сорти м’яса: яловичина, курятина, індичатина, кролятина. Єдиний виняток – свинина. Давати м’ясо треба шматками, а не фаршем. Також непогано ввести в раціон вашого чотирилапого вихованця субпродукти тваринного і пташиного походження. Хоча б раз на тиждень давати жили і хрящі. Обов’язковими є молочно-кислі продукти, яйця.Макаронні вироби давати не рекомендується: окрім зайвої ваги вони нічого не дають. Варена картопля в організмі собак не засвоюється, вона проходить по кишечнику транзитом – ні користі, ні шкоди. Якщо собака їсть овочі сирими – на здоров’я. Можна давати рибу, але порція риби повинна бути в 2 рази більшою, ніж м’яса, так як її калорійність нижче. Яйця дорослим собакам дають 1-2 рази в тиждень, причому жовток дається лише сирим, а білок або не дається взагалі, або дається вареним. Корисний кефір, сир (1-2 рази на тиждень), але сир краще не домашній (він дуже жирний), а магазинний. Риба повинна бути розвареною настільки, щоб разм’якшилися кістки і стали безпечними, а краще – сира без кісток. Сирі кістки тваринного походження, щоб їх гризти. Овочі, фрукти. Якщо ви зможете забезпечити вашу собаку саме таким харчуванням (а це тільки основний перелік), то сухий корм йому не потрібен! Питання в іншому – чи можемо ми це зробити? Досить нам часу і терпіння на такі «самопожертви»? …

   А тепер про те, що собаці давати не можна. Це, як не дивно, каші, бульйони і супи. Собака не повинна отримувати рідкий корм! Корм повинен пережовуватись, а потім йоршиком проходити через шлунково-кишковий тракт, а каша і суп цієї функції не виконують. Кашу давати можна зрідка, тільки якщо вона зварена щільними грудками. І, само собою, не можна собаку годувати такими продуктами, як хліб або ковбаса. Як частування можна дати сухарики власного приготування.

       Ніколи не слід різко міняти раціон. Нові продукти вводять поступово невеликими порціями і стежать за реакцією організму на них. Недолік тих чи інших речовин в організмі можна визначити за зовнішнім виглядом собаки і з її поведінки:
– гризе штукатурку, цеглу, землю – невистачає кальцію;
– мусолить брудні шкарпетки, взуттєві устілки – невистачає вітамінів групи B;
– підбирає недопалки – невистачає вітаміну P;
– їсть лайно – невистачає вітаміну B12.

    І знову повернемося до головної теми, чи варто давати сухий корм, який саме, і якщо так, то які його переваги? Звичайно, сухий корм давати варто, але преміум класу. Він ідеально збалансований, його потрібно трохи, він прекрасно засвоюється. Сухий корм зручний. Ми можемо точно розрахувати, скільки його потрібно конкретній тварині на один прийом, і ваш вихованець отримає повний комплекс необхідної їжі, а з нею вітамінів, мікроелементів і інших корисних речовин. А ще він вигідний тим, що не треба стояти біля плити і готувати. Навіть якщо ви купуєте преміум корм, уважно читайте складові, абсолютно все! На деяких упаковках можна зустріти написи дрібними буквами, наприклад, «містить мідний купорос». На користь сухого корму свідчить той факт, що за останні півтора десятка років (приблизно стільки часу на наш ринок масово надходить сухий корм) виросла середня тривалість життя собак. Помилковою є думка про те, що при годуванні собаки сухим кормом, їй потрібно додатково давати вітаміни. Вітаміни потрібні, тільки в меншій кількості. Суперечки між прихильниками сухого і натурального корму триватимуть ще довго. Шкода, що ми не можемо почути думки про це самих споживачів – наших собак.

     Остаточний же висновок може бути таким – звичайно, це не найкращий спосіб годувати вашу собаку, але якщо вибирати між якісним сухим кормом і неякісною натуральною їжею, краще вибрати перше. До того ж собаківники і ветеринари схиляються до варіанту змішаного харчування. Це передбачає споживання сухого корму кращої якості і додаткових добавок у вигляді вітамінів і тих продуктів, які вже згадувалися вище. Ще слід зазначити – на натуральному кормі собаку утримувати досить затратно. Однак, подумайте, що для нас дорожче – наш дорогий чотирилапий друг, або ті затрати, які витрачаємо для нього?

     І ще одне застереження для власників тварин – будьте обережні під час купування кормів преміум класу, адже зараз розвелося чимало шахраїв, які взялися фальшувати дорогі тваринні корми. Купуйте корм в перевірених місцях, просіть сертифікат якості та інші супровідні документи. Адже від цього залежить здоров’я вашого друга, його веселий настрій, енергійна поведінка, а відповідно і ваш гарний настрій і радість від спілкування з ним.

  А що Ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний для мене! Запитуйте і я обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.