Як поводитися з незнайомим собакою ?

   http://dog.dp.ua   Мій перший досвід спілкування з собаками запам’ятався таким випадком. Десь у класі п’ятому мама відправила мене в гастроном купити знаменитої «Докторської» на бутерброди для сніданків до школи. Як і годилося за тих часів, я вистояв довгу чергу, коли нарешті продавчиня запакувала мені в сірий папір шматочок рожевої апетитної ковбаски. Щасливий від почуття виконаного обов’язку, я поспішав через сусідні подвір’я багатоповерхівок додому. Як раптом мене помітила зграя бродячих собак, що дрімала біля одного з будинків в очікуванні пригод. За мить собаки поспиналися на лапи й з гавкотом кинулися мені навздогін. Чітко запам’яталися два доволі солідних розмірів  лідери зграї, які мчали до мене першими. Місць для відступу не було жодних, за винятком чужих під’їздів. Страх з силою електричного розряду пройняв усе моє тіло. Я зібрав останні сили, розвернувся до собак на 180 градусів і, створивши на переляканому обличчі гримасу нечуваної радості, дружелюбним тоном заговорив до собак і поплескав себе по коліні, ніби припрошуючи їх до себе. Мабуть, за все своє подальше життя і багаторічний досвід спілкування з собачим світом, я так більше й не бачив відвертого здивування на мордах. Собаки просто таки загальмували передніми лапами за метр від мене й спочатку якось збентежено, а потім впевнено й радісно замахали хвостами. Розчулений я поділився зі зграєю своєю покупкою. А додому переможно повертався цілий і неушкоджений, у супроводі п’яти собак, щоправда, без «Докторської».

 Від ситуації нападу чужих собак не застрахований ніхто з нас. А весь час носити з собою в кишені кільце ковбаси також не зручно. Тому пропоную декілька основних правил, дотримання яких убереже вас від сумних наслідків.

1.Якщо ви опинилися на території собачої зграї, поводьте себе спокійно і впевнено. Зазвичай першим подає знак про наближення чужинця собака нижчого рангу, а ось рішення про напад приймає лідер. Спробуйте обійти зграю, піти іншим шляхом. І навіть, якщо доведеться повернутися і рушити назад вже пройденим шляхом, робіть це дуже обережно, без різких рухів. Краще згаяти трохи часу, ніж викликати агресію в цілої зграї. Так само остерігайтеся агресивних собак-одиначок, адже це може бути самка, яка оберігає кубло з цуценятами.

2.Коли до вас підходить на вулиці чужий собака, просто зупиніться й замріть. Ніколи не дивіться собаці в очі, адже це сприймається як виклик. Не панікуйте, не розмахуйте руками. Зазвичай такі дії собаки закінчуються звичним для нього обнюхуванням з подальшою втратою цікавості до об’єкта.

 

3.Старайтеся не заходити самому в чуже подвір’я, яке охороняє собака. Особливо, якщо собака не обмежений ukusila-sobakaприв’язю чи вольєром. Якщо ж існує крайня потреба перетнути територію з собакою, дочекайтеся попутників. Один собака скоріш за все не ризикне накинутися на групу людей. Лише при умові, що це не нічна пора й ви не вдерлися на чуже подвір’я.

4.Якщо собака при нападі таки збив вас з ніг. Падайте обличчям до землі, руками закрийте шию, максимально згрупуйтесь.

5.При зустрічі собаки з її господарем, обов’язково запитайте, чи пес не схильний до агресії. Не намагайтеся без дозволу погладити собаку, повільно простягніть руку, щоб пес обнюхав її. Не поводьтеся з чужим собакою по- панібратськи: не смикайте його за вуха, не тягайте за лапи, ніколи не чіпайте хвіст.

6.Уникайте емоційних, «гарячих» зустрічей зі знайомими в присутності собак. У собаки може спрацювати інстинкт охорони господаря й тоді напад неминучий.

7.Не турбуйте чужого собаку, коли він спить, їсть, відпочиває. Не забирайте його іграшки, не давайте команд, оскільки командна інтонація може сприйнятися як агресія і викликати агресію собаки у відповідь. Також не варто гратися з незнайомими собаками, оскільки ваші дії також можуть спровокувати в собаки небажану реакцію.

8.Всіляко уникайте зустрічі з собачими весіллями, оскільки в таких зграях «зашкалює» градус негативних емоцій, які можуть будь-якої миті розрядитися на вас.

Будьте розважливими у спілкуванні з собаками, проте не бійтеся, а любіть їх,  поважайте їхні потреби, а головне –  вивчайте їхню поведінку.

 А що ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний для мене! Задавайте питання і я обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Один коментар до “Як поводитися з незнайомим собакою ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.