Як привчити цуценя до туалету?

         http://dog.dp.ua/Часто найвагомішим аргументом, який переважає проти того, щоб узяти в квартиру цуценя, стають туалетні проблеми. На жаль, іноді вони настільки стають на заваді чистоти й порядку, що собачку віддають або просто викидають. Тому перед тим як один раз у пориві емоцій взяти цуценя в помешкання, варто сімдесят сім разів подумати чи готові ви терпляче прибирати за ним протягом певного часу. Настільки затягнеться час привчання чотирилапого вихованця до дисциплінованого процесу справляти свої потреби, залежить і від господаря. Зазвичай цуценят відлучають від мами у віці 1,5-2 місяці, таке малятко ще не може себе стримувати, тому й калюжі з’являтимуться на підлозі доволі часто.

Для підтримання чистоти й гігієни в цей час найкраще зняти з підлоги килими й доріжки, підлогу варто часто мити й особливо ретельно замивати місця, де були покладені «подарунки». Однак, не зважаючи на юний вік, цуценя треба привчати до туалету. Організуйте для нього неподалік вхідних дверей спеціальне місце, настеліть там газети чи покладіть ганчірку. Як показує практика, цуценята справляють свої потреби після сну, після їди й після енергійної гри. Тому поспостерігайте за своїм вихованцем, частіше відносьте його у відведене місце. Спочатку він не розумітиме, що від нього вимагають. Якщо ви помітили, що цуценя присіло десь серед кімнати, обов’язково віднесіть його в «туалет». Робіть це спокійно й швидко, не треба кричати й жестикулювати, адже така неадекватна поведінка може сильно налякати малюка. Запасіться терпінням, адже цей процес може затягнутися. Але справжнім сюрпризом буде, коли цуценя швидко збагне, яке завдання перед ним поставлено. Обов’язково хваліть маля за кожен успіх і не карайте за промахи!

      І ось настав час, коли можна вільно йти на вулицю, щоб справляти свої потреби там. А настає цей період лише тоді, коли зроблено щеплення і минув карантин. Проте не сподівайтеся, що нарешті ваші незручності закінчилися і собака облаштує собі туалет під кущиками в подвір’ї. Саме походи в туалет відкриють для собаки нову сторінку пізнання цікавого світу. Цей світ настільки цікавий, що іноді цуценята, захопившись його вивченням, забувають справити свої потреби там і приносять їх назад у квартиру. Тому для  прогулянок з метою відвідин туалету знайдіть якесь постійне, затишне місце, яке б не мало багато відволікаючих факторів. Добийтеся, щоб цуценя справило там свої потреби, похваліть його.

         Проте бувають аж надто вперті екземпляри. Ви вже робите двадцяте коло в затишному куточку, а результатів – жодних. І лише варто повернутися додому, як не забариться цуценяча несподіванка. Для таких собак існує дещо інший метод. Візьміть з собою на прогулянку ганчірку з собачого туалету й простеліть на землі, занюхавши «рідний» запах цуценя інстинктивно мало б справити потребу. Цю процедуру доведеться повторювати неодноразово, поки ваш вихованець не звикне до нового туалету на вулиці. Так само допомагають у цій делікатній справі місця, де вигулюються інші собаки. Цуценя, орієнтуючись на гаму запахів, вирішує і собі помітити територію. Будьте наполегливими і якщо ваш собака вже зробив прогрес у напрямку відвідин туалету на вулиці, добивайтеся щодня кращих результатів. Не відкочуйтеся назад, оскільки наверстати втрачене буде важко. Не дайте усвідомити собаці, що справляти свої потреби в помешканні – норма. Виносьте цуценя на вулицю кожні 2-3 год., враховуйте й такі фактори: чи воно багато їло й пило. Якщо ж собака зробив калюжу через те, що ви не змогли його вчасно вигуляти, в жодному випадку не карайте його. З кожним місяцем збільшуйте на декілька хвилин інтервал між прогулянками, таким чином ви навчите собаку терпіти. І нарешті будьте спостережливі й уважні до свого друга, його поведінка багато про що розкаже. Якщо собака хвилюється, метушиться, бігає до вхідних дверей, значить час терміново йти на вулицю.

А що Ви думаєте про це ? Поділіться. Ваш коментар цінний для мене ! Запитуйте і я обов’язково відповім Вам !

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.