Як спілкуватися дитині з собакою ?

hggp0i789         Популярна думка, що собаки люблять людських дітей, досить спірна. У собак дуже добре розвинене почуття вікової ієрархії в зграї, а тому вже семимісячне цуценя, яке в перерахунку на наш людський вік має приблизно 13 років, навряд чи захоче підкорятися вашій семирічній дитині. Зі свого боку дитина, захопившись бажанням відчути свою значимість і копіюючи поведінку дорослих, може завдати собаці психічну травму. Отже, якщо у вашій родині є діти і собака, працювати в цьому напрямку доведеться з усіма разом. Як спілкуватися дитині з собакою ?

        В першу чергу необхідно пояснити дитині як правильно себе вести з чотирилапим другом, про те, що собаку необхідно любити і піклуватися про нього, не можна йому завдавати болю і неприємності. І навіть якщо ваша дитина ще зовсім маленька, якщо ви ще тільки знайомите її з миром, правильне налаштування дитячої поведінки піде тільки на користь всім вам. Найкраще, коли маленькі діти допомагають вам правильно доглядати за собакою, годувати його, скажімо насипати в миску порцію корму, яку ви попередньо приготували. Дбайливо розчісувати шерсть, чистити килимок, на якому спить собака, спільно з дорослими вигулювати собаку. І, звичайно, найприємнішим проведенням часу є веселі ігри між собакою і дитиною.

fh54675  Однак і тут все повинно відбуватися під пильним оком дорослого, щоб собака, захопившись не прикусила дитину. Ви обов’язково повинні навчити дитину розпізнавати настрій собаки і адекватно на нього реагувати. Дитина повинна розуміти, коли собака наляканий, коли незадоволений і налаштований агресивно, а коли просто втомлений і хоче відпочити. Застерігайте дітей годувати собак печивом і цукерками. Не забувайте про похвалу і заохочення дитини за дбайливе ставлення до собаки. Діти копіюючи дорослих, часто хочуть самостійно дресирувати собаку. Не дозволяйте це робити особливо з цуценятами, в яких ще не сформована поведінка. Таке «дресирування» може вкрай зіпсувати ваші подальші спроби правильно вивчити команди. Також не можна допускати ситуацій, коли одна дитина дає собаці команду, а інша в цей час, скажімо, кличе собаку їсти. Це призведе до ігнорування собакою команд, які віддають діти. Слідкуйте, щоб діти не кричали на цуценя, не обходилися з ним грубо, не били і не залякували собачку. У той же час не кричіть на дитину в присутності собаки, оскільки пес може це розцінити, як перебування дитини на низькій соціальній драбині в зграї.

    Дещо складніше ситуація, коли собака з вами прожив певний період свого життя, а тепер у вас повинно з’явитися немовля. Щоб не виникло проблем, готуватися до цієї події потрібно заздалегідь. Уявіть, що собака – це також ваша дитина, але трохи старша, тому дійте так, щоб не завдати йому психологічної травми. Собака не повинен відчути свою самотність і не потрібність, обов’язково знайдіть час попестити і пограти з ним. Поступово відучіть собаку заходити в дитячу кімнату, де буде знаходитися ваше немовля. Не завадить також навчити собаку усвідомити різницю між його іграшками і чужими. Звук дитячого плачу негативно діє на багатьох собак. Тому психологи радять поступово, ще до появи малюка, привчати собаку до цих звуків. Скажімо, на короткий час включити запис плачучої дитини в присутності собаки.

   Нарешті, коли настане довгоочікуваний день і ви принесете свого малюка додому, зачекайте поки собака виллє свої радісні емоції від зустрічі з вами і дайте йому понюхати дитину. В основному собаки до дітей ставляться спокійно і навіть байдуже. Однак, пам’ятайте, як би ви добре не знали свого собаку, як би не довіряли йому, ніколи не залишайте наодинці його зі своїм малюком.

     Ці нескладні поради допоможуть вашій родині уникнути непорозумінь і зроблять спілкування дитини і собаки багатогранним, приємним та незабутнім.

    А що ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний для мене! Запитуйте і я обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.