Як відучити собаку гризти предмети і кусати руки ?

    1xsd34Щойно  ми приносимо додому маленьке цуценя, як об’єктом його інтересу стає практично все, що можна спробувати на зуб. Позбавити його цієї звички допоможуть поради фахівця-зоопсихолога.

 Зуби для собаки – це щось таке, як для нас людей, руки. Саме завдяки зубам цуценята пізнають навколишній світ. А в період, коли у малюків випадають молочні й на зміну їм виростають постійні зуби, проблема ускладнюється ще й тим, що в них сверблять ясна. Тоді виникає природна потреба «почухати» їх до всього, що потрапляє на очі. Тому в жодному разі не бийте свого вихованця. Краще висловіть своє невдоволення жорстким, командним голосом без крику. Собака повинен відчути вашу невдоволену інтонацію.
Найкраще було б застати собаку за тим, як він гризе предмет, що не належить йому, і відразу присікти небажану дію. Тоді собака зможе зрозуміти, що саме не сподобалося його господареві. Отже, як правильно діяти в цій ситуації?

     Не впадайте в істерію і не кричіть, навіть якщо ваш милий песик погриз дорогі туфлі від відомого бренду.  Ваша неадекватна реакція викличе у нього лише подив і переляк. Скомандуйте твердим голосом заборонну команду, наприклад: «фу!” або “не можна!». При цьому струсіть собаку, взявши її за шкіру на холці. Таким способом собачі мами виховують своє потомство, тому він буде зрозумілим для вашого вихованця.  Витримайте деякий час, скажімо 20 хвилин, висловлюючи всім своїм виглядом невдоволення. Переконайтеся, що собака зрозумів ваш настрій і усвідомив свою неправильну дію. Це буде видно з його поведінки, він заб’ється у куток чи сховається під стілець, уникатиме вашого погляду. Через деякий час підкличте до себе собаку, погладьте його, заговоріть ласкавим голосом і покажіть, що вже не гніваєтесь на нього. Це треба зробити обов’язково, особливо, якщо це  маленьке цуценя, в якого ще не сформована психіка. І ще одне, не давайте собаці догризати річ, яку він пошкодив. Приберіть її від собачих очей, інакше ваш вихованець так і не засвоїть урок.

 Також не варто проводити виховний процес, коли ви раптом знайшли  предмет погризений раніше. Собака буде асоціювати  цей предметом лише з приємними спогадами гри і тим більше не зрозуміє за що його карають. Нічого, крім психологічної травми в цуценяти, ви не доб’єтеся.

      Ваш собака  повинен мати декілька іграшок, які він зможе гризти. Найкраще їх купувати в зоомагазинах, хоча й ціна їх іноді значно вища за подібні іграшки з дитячих магазинів. Не спокушайтеся на дитячі іграшки, які за кілька хвилин ваш улюбленець розірве на дрібні шматочки, або ще гірше, захопившись грою, проковтне їх, що може призвести до фатальних наслідків. Іграшки для зоомагазинів  виготовляють з міцної гуми, яка витримує гострі собачі зуби. Підійдуть також і спеціальні кісточки, виготовлені з висушеного сухожилля. А поки у вашого собачки «сверблять ясна», постарайтеся завчасно прибрати ті предмети, які він може зіпсувати, особливо, коли залишиться сам і спробує весело провести час.

     Подібні ситуації виникають і під час гри з цуценям. Тільки головним об’єктом його зубів стають ваші руки або ноги. Іноді гра виходить за безпечну межу і собака, захопившись, може серйозно вкусити вас. Доводилося чути про одну власницю цуценяти, яка ходила в кімнатах у гумових чобітках, щоб не бути покусаною своїм невихованим улюбленцем. Перш за все висловіть своє невдоволення цією поведінкою, застосувавши заборонну команду “фу!” або «не можна!». Одночасно бажано мати при собі скручену в трубочку газету і вдарити нею собаку так, щоб йому це стало неприємно. До речі, поки триває виховний процес, газета, скручена в трубочку, має бути під рукою господаря, як безпечний, але дієвий спосіб виховного процесу. А що стосується рук господаря, то з часом вони для собаки повинні набути особливого статусу. Такого, щоб в разі необхідності їх можна було безпечно запхати в собачу пащу, скажімо, для надання термінової медичної допомоги. Але це вже тема для наступної публікації.

 А що Ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний для мене!
Запитуйте і я обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Як відучити собаку гризти предмети і кусати руки ?: 8 коментарів

  1. Моя собака Джема метис лайки і лабрадора кусає своїх цуценят що робити і як з цим боротись?

  2. Моєму собаці більше півтора року він на прив’язі тому що все гризе і кусає руки що робити?

  3. Моєму собаці трохи більше ніж пів року
    Він гризе все підряд що мені робити?

  4. Спробуйте застосувати методи, запропоновані мною в статті. Виконувати їх необхідно наполегливо, впевнено й щоразу, коли помітили неправильні дії собаки. А загалом Ви подали замало інформації, цю проблему важко вирішити, лише листуючись. Найкраще зателефонувати мені, щоб детально розібрати поведінку собаки й виправити недоліки.

  5. Доброго дня
    Собака при кожному дотику до неї старається вкусити за руку, собаці 13 тижнів

  6. Вам необхідно встановити довірливі стосунки з цуценям.Реакція цуценяти вказує на те, що воно остерігається вас та боїться. Втім мені необхідно більше інформації для вирішення цієї проблеми. Найкраще зателефонувати мені, щоб детально розібрати поведінку собаки й виправити недоліки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.