Який найкращий спосіб дресирування собаки ?

88573500037570   І так, ви твердо вирішили навчити свого собаку правил хорошого тону, тобто ваш вихованець повинен пройти курс дресури, під час якого засвоїть ряд команд, стане слухняним і вихованим. Як буде тривати процес навчання і настільки він буде ефективним буде залежати від того, який спосіб дресирування ви виберете. Розглянемо найпопулярніші з них.

    Спосіб перший. Ви віддаєте приблизно на два місяці свого чотирилапого улюбленця до, якогось, пансіону, де його активно виховують. Через вісім тижнів ви отримуєте назад своє чадо, яке повинно за цей час розуміти вас з півслова. Однак, незважаючи на те, що ви за курс дресирування, утримання і харчування заплатили кругленьку суму, собака не тільки відвик від вас, а, схоже, став ще більш не слухняним. Зате бездоганно слухає дресирувальника і віддано заглядає йому в очі, що викликає у вашому серці здорове почуття ревнощів. Якщо поглянути на цю ситуацію очима собаки, то виглядає вона як зрада. Собака не може зрозуміти, що його віддали лише на короткий час, а потім знову заберуть. Він сприймає зміну власника як трагедію, впадає в депресію, сумує і іноді на кілька днів може відмовитися від їжі. Однак через деякий час собака змушений звикнути до дресирувальника і вже його сприймає як свого нового власника. Коли ж через два місяці собаку знову повертають господареві, в його світосприйнятті робиться хаос і він значно менше довіряє людям.

    Спосіб другий. Ви берете свого собаку на повідок і ведете на дресирувальний майданчик, де крім вас гуляють інші власники зі своїми собаками. Тут під керівництвом інструктора-кінолога відбуваються колективні заняття. Цей метод є одним з найбільш популярних, особливо в великих містах. Однак, як показує досвід, не зовсім ефективним. Подивимося на нього очима нашого цуценяти, адже саме з дитячого віку передбачається початок курсу дресирування. Ми насильно приводимо нашого вихованця в чуже для нього місце, тобто на майданчик. Тут безліч відволікаючих чинників: чужі собаки, з якими йому хочеться познайомитися і погратися, незнайомі люди, невідомі запахи і небачені досі предмети. А тут раптом господар починає смикати за повідок, змушує робити небажані цуценяті дії і показує своє невдоволення. Все це викликає опір і негативні емоції в собачому серці. Якщо поспостерігати за заняттями на майданчиках, перше, що кидається в очі це – той факт, що господарі практично ніколи не спускають своїх собак з повідків. А пояснення цьому просте – собаки на майданчиках під час колективних уроків займаються з примусу і без задоволення, а при першій ліпшій нагоді втечуть від своїх вчителів, пограти з чотирилапими друзями.

   І третій спосіб – індивідуальне навчання. Дресирувальник приходить до вас на подвір’я приватного будинку або на майданчик, де ви щодня вигулюєте свого собаку. Встановлює довірчі, дружні стосунки з вашим вихованцем і починає процес навчання, в якому обов’язково берете участь і ви. Цей спосіб є найефективнішим, оскільки весь відведений час інструктор присвячує тільки вашому собаці. Особливо на початкових уроках собаки сприймають заняття як веселу гру і з великим бажанням опановують команди. Крім цього власник постійно бере активну участь у процесі виховання, він вчиться правильно подавати команди, краще розуміти характер і психіку свого вихованця, і все це робить тісніше його зв’язок з собакою. В результаті собака визнає свого господаря як беззаперечного і єдиного лідера, якому охоче підкоряється. Таким чином індивідуальні заняття найкраще підходять для виховання послуху у собаки і лідерських рис характеру у його власника, що необхідно для гармонійних відносин між ними.

        За двадцять три роки своєї практики спосіб індивідуального навчання я визнав як найбільш ефективний, застосовую тільки його. Індівідуальні заняття дають можливість мені максимально застосувати всі свої знання, знайти особливий підхід до кожного собаки і передати свою методику виховання господареві. Все це в комплексі дозволило створити свою унікальну систему дресирування, яка була мною успішно застосована до понад 700 собак різних порід.Головною ж ідеєю мого методу є необхідність за допомогою інструктора знайти власнику індивідуальний підхід до собаки, який би не травмуючи психіку тварини, дав можливість зробити процес виховання бажаним і максимально ефективним.

     У своїй роботі я використовую оперантний метод занять з собаками, а також з їхніми господарями, які активно задіяні  у виховному процесі. Такий метод дає мені  доступно й зрозуміло пояснити власникам собак правильне подання команд, навчити тонкощів спілкувння з їхніми вихованцями. А з 2015 року я створив онлайн тренінг, під час якого дистанційно передаю свої знання господарям собак. Учасники моїх Інтернет тренінгів досягають успішних результатів, таких самих як і під час занять зі мною особисто, економлячи при цьому гроші й час. Деталі за посиланням: https://dog.dp.ua/line-dresiruvannya-sobak

“Виберіть собі роботу до душі, і Вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті”                                                Конфуцій

А що Ви думаєте про це? Поділіться. Ваш коментар цінний
для мене ! Запитуйте і я обов’язково відповім Вам!

Поділись з друзями:

Який найкращий спосіб дресирування собаки ?: 2 коментаря

  1. “Виберіть собі роботу до душі, і Вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті”
    Конфуцій – один з 10-ти божественних вчителів, які приходили по велінню Творця, на Землю в певні моменти розвитку цивілізації з метою направити її на шлях духовного вдосконалення і росту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.