Як стати хорошим власником собаки ?

        134sdfgh678 Предками собак були вовки, які, як відомо, є зграйними тваринами. Тому і в собак дуже сильно розвинений зграйний інстинкт. Саме зграя дає відчуття захищеності й сили, завдяки їй значно легше зловити здобич і відбити напад ворога. Зграя, очолювана мудрим вожаком, діє як єдине ціле. Ось і людська сім’я, в якій виховується  собака, стає для нього  зграєю, а господар повинен стати вожаком. Компромісів у відносинах з собакою бути не може. Запам’ятайте: або ви – вожак, або ви – підлеглий. Якщо виберете другу роль, не ображайтеся, коли вас почнуть виховувати методами  зрозумілими вожаку, тобто собаці: гарчанням, ігноруванням або навіть укусами.

А спочатку ваш чотирилапий друг просто випробовує силу вашого лідерства практично в усьому, а найбільше в спільних іграх. Якою б не була гра, вона завжди повинна закінчитися вашою перемогою. Наприклад, улюблена іграшка в ході гри повинна залишитися у вас. Не треба свідомо проявляти перед собакою свою слабкість, інакше він вас так і буде сприймати, мова тварин  чорно-біла, без напівтонів. Для них існує «так» або «ні». Однак, це зовсім не означає, що з собакою ви повинні себе вести занадто суворо або агресивно. Тоді собака просто перестане вам довіряти, буде боятися вас, виросте закомплексованим.

    Щоб стати вожаком, вам треба вести себе трохи по-собачому. Кинувши виклик, обов’язково довести свою перевагу. У вашого чотирилапого друга не повинно виникати жодних сумнівів щодо вашого права на владу, він повинен довіряти вам і повністю визнавати ваш авторитет. В ході дресирування ви повинні навчити вихованця поступатися своєю мискою. Тоді ви зможете в будь-який момент забрати у нього з-під носа миску або запхнути руку в пащу і вибрати кістку. Це не просто вищий пілотаж послуху, а й можливість у разі необхідності надати собаці термінову медичну допомогу.

 996342168866  Ще одна показова риса поведінки вожака – на його місці не сміють лежати інші члени зграї. А саме звідси починаються наші помилки у вихованні собаки. Маленьке цуценятко, тільки відлучене від мами, відчуваючи самотність і страх, всю ніч скиглить. Ваше добре серце не витримує цього і ви забираєте пухнастий клубочок до себе в ліжко. Так триває кілька ночей поспіль, випадковість стає звичкою, і за кілька місяців вже величезний пес спить поруч з вами на ліжку. Хто тут лідер, визначити важко. Запам’ятайте, якої породи не був би собака: пекінес або ротвейлер, він повинен мати своє місце в кутку на килимку, а не на вашому дивані. Інакше настане той день, коли ви будете спати на килимку.

               Про зграю більш широко я висвітлив у статті: “Зграя. Як не стати підлеглим у свого собаки?”

    І нарешті останнє зауваження. Якщо ви таки домоглися статусу вожака, це не той випадок, щоб зійти на трон і насолоджуватися своєю владою. Вожак – це передусім турботливий господар, який любить, піклується і оберігає. У нього затишно і спокійно. Чи помічали, як мирно дрімає собака біля ніг свого господаря? Це найвищий ступінь спокою і впевненості. Саме відчуття повної захищеності повинен забезпечити лідер. Отже, ваш собака повинен бути доглянутим, нагодованим, спокійним і щасливим. Тільки тоді можна вважати, що ви справляєтеся зі своїм нелегким статусом ватажка.

      А що Ви думаєте про це? Поділіться своїм коментарем!  Запитуйте і я обов’язково       відповім Вам!

Поділись з друзями:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.